Barwny korowód i wioska ginących zawodów, czyli Miejskie Dożynki w Poznaniu

Kolorowe stroje, występy folkowych zespołów i wioska ginących zawodów. To wszystko podczas Dożynek Miejskich, które odbędą się 3 września w Parku Wilsona.

Choć Dożynki kojarzą się głownie z wiejskimi obchodami, to święto słowiańskiej tradycji odbywa się także w Poznaniu. Miejskie Dożynki są okazją do odetchnięcia od miejskiego stylu życia oraz możliwością obcowania z kulturą wiejską. Zabawa rozpocznie się 3 września od korowodu dożynkowego, który wyruszy o godz. 14:00 sprzed kościoła p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej (gdzie wcześniej odbędzie się msza św.). Uczestnicy przejdą do muszli koncertowej w Parku Wilsona. O godz. 15:00 obrzęd dożynkowy przedstawi zespół Poligrodzianie z Politechniki Poznańskiej. Później na scenie zaprezentują się folkowa kapela „Zza Winkla” oraz Zespół Instrumentów Dętych Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Stanisława Gruszki.

Podczas Dożynek wystąpi grupy artystów cyrkowych i akrobatów powietrznych „Z Głową W Chmurach”, których pokazy będzie można oglądać dwukrotnie – o godz. 17:00 i 18:30. O godzinie 17:30 rozpocznie się Potańcówka z Grupą swingująca, a o 19:15 konkursy z wiedzy rolniczej. Na zakończenie swój koncert zagra Pierwsza Poznańska Orkiestra Symfoniczna Ukulele.

hotel dla psów w Poznaniu

Poznaniacy zwiedzą wioskę ginących zawodów z warsztatem garncarskim, zielarskim, powroźnika, łyżkarza, a także muzeum wyposażenia gospodarstwa chłopskiego. W programie znalazły się pokazy florystyczne, wystawa gołębi i królików, warsztaty z pierwszej pomocy, animacje dla dzieci. Na uczestników dożynek czekać będzie również grochówka z kotła czy History Land, czyli wyjątkowa ekspozycja z klocków lego.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl