Remont nawierzchni na autostradzie A2 w okolicy Buku ciąg dalszy

3 września zostaną otwarte dla kierowców łącznice zjazdowe z autostrady A2 na węźle w Buku. Równocześnie drogowcy rozpoczną kolejny etap prac. Tym razem zamkną dla ruchu łącznice wjazdowe na tym węźle. W związku z zamknięciem dróg wjazdowych zostaną wytyczone objazdy. Cały czas trwają także prace remontowe nawierzchni autostrady. 

Autostrada Wielkopolska rozpoczyna kolejny etap prac związany z remontem nawierzchni między km 137 a 140 autostrady A2. Po wymianie nawierzchni na jezdni południowej w ciągu głównym autostrady oraz łącznicach zjazdowych z A2 na węźle w Buku, 3 września nastąpi ich otwarcie dla ruchu pojazdów. Równocześnie rozpocznie się remont nawierzchni na łącznicach wjazdowych na A2 w Buku. Łącznice te zostaną zamknięte dla ruchu. Dla kierowców chcących wjechać na A2 na węźle w Buku zostaną wytyczone objazdy.

Objazd dla kierowców chcących wjechać na autostradę A2 w Buku

  • Dla kierowców jadących w kierunku Świecka objazd poprowadzi drogą wojewódzką nr 307 (DW307) z Buku w kierunku Nowego Tomyśla, następnie DW308 i DW305 do węzła w Nowym Tomyślu, z którego można wjechać na autostradę

źródło : materiały prasowe AW S.A.

 

  • Dla kierowców jadących w kierunku Poznania objazd poprowadzi drogą wojewódzka nr 307 (DW307) do węzła Poznań Ławica i drogą S11 do węzła Poznań Zachód

źródło : materiały prasowe AW S.A.

 

Równolegle cały czas prowadzone są prace remontowe na autostradzie. 3 września drogowcy planują zakończenie prac na nitce południowej A2 na odcinku ok 3 km (miedzy km 137+330 a km 140+260) i otwarcie tego fragmentu dla ruchu pojazdów. Od 5 września rozpocznie się remont nitki północnej miedzy 137 a 140 km A2. Ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę południową autostrady i poprowadzony dwukierunkowo. Te prace maja potrwać około dwóch tygodni.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl