Remont Areny. 4 chętnych na jej przebudowę

W lutym ogłoszono przetarg na wykonawcę prac związanych z rozbudową i przebudową hali widowiskowo-sportowej Arena oraz towarzyszącej infrastruktury i zmiany ukształtowania terenu. Wnioski składano do poniedziałku, 26 czerwca. W sumie złożono 4 oferty. MTP o wynikach konkursu poinformuje najpóźniej do 24 września.

Nowa Arena do 2026 roku

Według projektu nie zmieni się forma elewacji budynku, a wyłącznie dach. Uchroni to jego unikatowy wygląd. Pod kopułą znajdzie się konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej, co pomoże przy organizacji różnorodnych koncertów. Odpowiada za niego pracownia CDF Architekci Karola Fiedora, a za aranżację wnętrz firma DOT z Poznania. Największej zmianie ma ulec wnętrze obiektu. Oddalone od parkietu zostaną trybuny, co zwiększy ich pojemność. Dodatkowo będą mobilne, co oznacza, że będzie je można złożyć, aby pozostawić pustą płytę parkietu. W Arenie dostępne będą też pomieszczenia typowe jak szatnie czy garderoby, ale też sale konferencyjne, strefa gastronomiczna i restauracja z tarasem.

Zakończenie inwestycji miałoby być na początku 2026 r. Dokładny koszt inwestycji jest jeszcze trudny do oszacowania.

Arena ma stać się miejscem, które ożywi Łazarz dla poznaniaków z innych fyrtla, a także zaprosi do stolicy Wielkopolski turystów z całego kraju i zagranicy. Planowo Arena ma potencjał, aby stać się miejscem wielu imprez nie tylko kulturalnych, ale też sportowych. Odbywać by się miały Mistrzostwa Europy i Polski z różnych dziedzin, takich jak: siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, piłka ręczna. Do Poznania mogliby znowu zacząć przyjeżdżać zagraniczni artyści, którzy dotąd wybierają areny i hale innych polskich miast.

Więcej o historii i planie rozbudowy Areny przeczytasz tutaj: Remont Areny w Poznaniu do 2026 roku. MTP ogłasza przetarg. Jak się zmieni?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl