Recordowa Maniacka już w niedzielę. 6000 biegaczy na starcie.

11 marca, po raz czternasty odbędzie się w Poznaniu bieg „Recordowa Dziesiątka”. Przez 3 godziny ruch w centrum miasta będzie utrudniony.  

Bieg na 10 kilometrów „Recordowa Dziesiątka” jest kontynuacją biegów „Maniacka Dziesiątka”, które odbywały się w Poznaniu od 2005 roku. 6000 biegaczy wystartuje o godzinie 12:00 z ul. Baraniaka i pobiegną przez ul. Jana Pawła II do Śródki, gdzie zawrócą. Później przez Berdychowo, Piotrowo, most Rocha, Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Kazimierza Wielkiego i Kórnicką, by z powrotem skręcić w ul. Jana Pawła II w stronę jeziora Maltańskiego. Ostatnie 3 kilometry przebiegać będą trasa pieszo-rowerową przy jeziorze, a meta usytuowana została przy trybunach, po wschodniej stronie jeziora.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu nastąpią pomiędzy godziną 11:00 a 14:00. Na czas startu biegu zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku między ul. Inflancką i ul. Jana Pawła II. W czasie biegu zamknięte będą ulice: arcybiskupa Baraniaka (w kierunku od ul. Katowickiej do ul. Jana Pawła II), Berdychowo, Piotrowo, most Rocha, Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Kazimierza Wielkiego. Ponadto wstrzymany będzie ruch ul. Jana Pawła II od ronda Śródka do ul. Kórnickiej i od ul. Baraniaka do ronda Śródka. Utrzymana zostanie możliwość przejazdu od strony ronda Rataje, przez ul. Jana Pawła II i ul. Baraniaka, do ul. Katowickiej.

Ruch w centrum miasta powinien wrócić do normy do 14:00.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl