Kolejny dzień przeszukiwania gruzu z zawalonej kamienicy. Policja szuka narzędzia zbrodni.

Wynajęci pracownicy z firmy budowlanej w asyście policji przeszukują gruzowisko na poznańskim Żegrzu. W stercie cegieł z zawalonej kamienicy z Dębca, szukają narzędzia zbrodni. 

Przy przeszukiwaniach wykorzystywany jest ciężki sprzęt ale tak naprawdę policjanci i wynajęci pracownicy ręcznie przeglądają to co znajduje się pomiędzy pokruszonymi cegłami. Do specjalnych kopert wkładane są te rzeczy które mogą pomóc wyjaśnić to, co wydarzyło się tuż przed wybuchem gazu w kamienicy na Dębcu. Zabezpieczane są także rzeczy osobiste poszkodowanych mieszkańców, dokumenty, zegarki, biżuteria. Wszystko jest opisywane przez policjantów i później zostanie przekazane poszkodowanym.

fot. poszukiwania na gruzowisku

Jak ustalił poznews.pl do tej pory nie udało się znaleźć narzędzia zbrodni. Prace poszukiwawcze na gruzowisku na poznańskim Żegrzu mają być prowadzone także w poniedziałek.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć poprawia się stan Tomasz J. mężczyzny który być może odpowiada za morderstwo oraz wybuch gazu w kamienicy, który przyczynił się do śmierci czterech innych osób.

 

 

(ra)

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl