Rafał Ulatowski żegna się z Lechem

Po siedmiu latach pracy w Akademii Lecha Poznań w rolach trenera, szefa rozwoju indywidualnego i osoby zarządzającej akademią, Rafał Ulatowski po zakończeniu sezonu pożegna się z Kolejorzem.

Za największy sukces akademii, Rafał Ulatowski uważa wytworzenie tam stylu gry, tożsamego z seniorską drużyną Kolejorza. Dzięki odnalezieniu wspólnego modelu gry, Lech Poznań wygrywał młodzieżowe mistrzostwa Polski w każdej możliwej kategorii wiekowej. Za największe osiągnięcie jednak, Ulatowski uznaje tytuł dla juniorów starszych z roku 2018. Triumf ten, otworzył drzwi do rywalizacji w Lidze Młodzieżowej UEFA. Dzięki czemu młody Kolejorz mógł ogrywać się na arenie międzynarodowej.

czytaj także: Lech walczy o bramkarza, którego chce Serie A

Kariera Rafała Ulatowskiego

Rafał Ulatowski posiada licencję trenerska UEFA Pro Licence A (2005). Pracował jako grający szkoleniowiec w klubach islandzkich. W latach 2004–2006 był asystentem Czesława Michniewicza w Lechu Poznań, potem w Zagłębiu Lubin. Od października 2007 był pierwszym trenerem Zagłębia Lubin. W lipcu 2008 został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Pracował także jako szkoleniowiec w GKS-ie Bełchatów. Był także trenerem Cracovii, Lechii Gdańsk i Miedzi Legnica. Od 1 lipca 2016 pełni rolę szefa szkolenia akademii piłkarskiej Lecha Poznań.

Źródło: Lech Poznań

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl