Prezydent Jaśkowiak na ringu z zawodowcem

Gala Biznes Boxing Polska odbędzie w piątek w Poznaniu. W walce wieczoru zmierzy się prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak i zawodowy bokser – Mateusz Masternak. W czwartek odbyło się oficjalne ważenie przed walką – polityk wniósł na wagę 99 kg, zaś jego przeciwnik 5 kilogramów mniej.

Na gali oprócz prezydenta Jaśkowiaka, na ringu wystąpi łącznie 28 zawodników, w tym 6 z nich to kobiety. Oprócz czysto sportowej rywalizacji, zawodnicy będą także walczyć o to, aby do swoich puszek na platformie siepomaga.pl uzbierać jak najwięcej pieniędzy, za które będzie można kupić sprzęt rehabilitacyjny dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Za zebrane fundusze, Fundacja In_Spire, która współorganizuje galę chce kupić antygrawitacyjna bieżnię Alter-G. Niestety jest to bardzo drogi sprzęt – jego cena to ok. 360 tysięcy złotych. Na ten moment zebrane zostało 37 tysięcy złotych.

Prezydent Jaśkowiak na ringu z zawodowcem
Na ringu Jaśkowiak zmierzy się z Masterniakiem – fot: Ł. Gdak

Podczas trwania gali prowadzone będą także licytacje wyjątkowych przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup bieżni. Wśród przedmiotów są: rękawice z podpisem Władimira Kliczko, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka z podpisem Szymona Marciniaka, czapka UFC podpisana przez Mateusza Gamrota, piłka z autografem Igi Świątek oraz wiele innych fantów.

Prezydent Jaśkowiak na ringu z zawodowcem
do wylicytowania na akcji są m.in. rękawice W. Kliczko – fot: Ł. Gdak

czytaj także: Hania potrzebuje pomocy. Dziewczynka walczy z białaczką

Jacek Jaśkowiak na ringu

Jestem w życiowej formie, tak samo jak mój przeciwnik. Miałem z Mateuszem 7 sparingów i muszę powiedzieć, że to boli, a jutro będzie bolało jeszcze bardziej, ale ten cel jest szczytny. – powiedział prezydent Jaśkowiak

Nie ukrywam, w Poznaniu jestem gościem i mogę się tu czuć nieswojo, ale zamierzam się jutro bardzo rozpanoszyć. Ja rozumiem, że tu jest prezydent i wypadałoby czuć skruchę i tak dalej. Natomiast w ringu wszyscy jesteśmy równi, piękni i gotowi na duże wyzwanie. – skomentował jutrzejszą walkę Mateusz Masternak.

Na koniec spotkania doszło do ceremonii ważenia. Prezydent stolicy Wielkopolski wniósł na wagę 99 kg. Natomiast waga jego rywala wyniosła 94 kg.

Prezydent Jaśkowiak na ringu z zawodowcem
Prezydent Jaśkowiak podczas ceremonii ważenia – fot: Ł. Gdak

Bilety na galę można kupić TUTAJ

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl