Radni zdecydowali. Będzie pomoc dla Charkowa

Poznań wyśle do Charkowa – miasta partnerskiego stolicy Wielkopolski –  warty 300 tys. zł sprzęt do naprawy sieci energetycznej. W czwartek, 12 stycznia, zdecydowali o tym radni.

W styczniu do poznańskiego urzędu miasta wpłynęło pismo Viktora Ruda, dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Charkowa. Informował on, że po atakach rakietowych, jakie miały tam miejsce 28-29 grudnia 2022 r. potrzebny będzie sprzęt do naprawy sieci energetycznej.

W czwartek na nadzwyczajnej sesji rady miasta, radni zdecydowali, że z budżetu miasta zostanie przeznaczone 300 tys. zł na zakup sprzętu do naprawy sieci energetycznej.

To nie pierwsza pomoc humanitarna dla ukraińskiego miasta. Od momentu wybuchu wojny do Charkowa pojechało już kilka tirów z darami.  Poznań, we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej, wysłał do Charkowa ciężarówki wypełnione m.in. żywnością dla dzieci i niemowląt, środkami higienicznymi oraz lekami i materiałami opatrunkowymi. Z kolei Samorząd Województwa Wielkopolskiego wysłał podobne transporty humanitarne do Obwodu Charkowskiego, we współpracy z Wielkopolskim Bankiem Żywności i Caritas.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl