Pyrkon 2024 przeszedł do historii. Znamy datę i gwiazdy przyszłorocznej edycji

Tegoroczna 22. edycja Pyrkonu była rekordowa. Gołym okiem było widać, że Poznań zalały tłumy poprzebieranych fanów festiwalu fantastyki. Było ich ponad 57 tys. Powrócą tu już za rok. Pyrkon 2025 wystartuje 13 czerwca i potrwa przez trzy dni.

Organizator ogłosił to właśnie na swym profilu facebookowym. To jednak nie wszystko. Znane są też gwiazdy przyszłorocznej edycji.

– Gotowi na prawdziwą petardę? Ogłaszamy aż trzech gości, którzy odwiedzą nas podczas Pyrkonu 2025! – napisali na swym profilu organizatorzy tej niecodziennej imprezy.

Kto więc się pojawi na Pyrkonie 2025?

– Patricia Briggs – autorka serii urban fantasy o Mercedes Thompson oraz Alpha i Omega, które znalazły się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times. Napisała już trzydzieści książek i wcale nie zamierza przestać! Oprócz swoich dwóch serii urban fantasy, napisała również powieści fantasy, opowiadania w kilku antologiach oraz serię komiksów i powieści graficzne oparte na seriach Mercy Thompson i Alpha i Omega – czytamy w poście.

fot. FB, Pyrkon

Do Poznania zawita też Łydka Grubasa. To rockowy zespół, który znany jest min. bywalcom festiwalu Pol’and’Rock, gdzie występował na dużej scenie.

Pojawi się też Mark Sheppard

– To aktor znany z wielu cieszących się niezwykłą popularnością seriali – jak na przykład „Supernatural”, „Battlestar Galactica” czy z „Firefly”. Jego kariera nabrała tempa z gościnnymi oraz powtarzającymi się rolami w serialach takich jak „Kancelaria adwokacka”, „The Invisible Man”, „Special Unit 2”, „JAG”, „Star Trek: Voyager”, „Kronika nie z tej ziemi”, „Las Vegas”, „Detektyw Monk”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, czy „Chuck”. Swoją charyzmą, talentem i niesamowitą zdolnością do tworzenia niezapomnianych postaci sprawiają, że jest uwielbiany przez fanów na całym świecie – podaje organizator Pyrkonu.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Puchar Świata w Wioślarstwie. Polskie osady triumfowały w Poznaniu

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl