Przyjechał z Laponii i nauczył się mówić po Polsku. Święty Mikołaj odwiedził Poznań

Dzisiaj Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich miał specjalnego gościa. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj, który do Poznania przyleciał z Laponii.

SPECJALNY GOŚĆ

Wyjątkowy gość pojawił się w stolicy Wielkopolski na zaproszenie konsula honorowego Finlandii. Od południa można go było spotkać na Jarmarku Świątecznym na placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie MTP. Święty Mikołaj odpowiadał na pytania dzieci oraz zbierał listy, które najmłodsi przynieśli ze sobą.

Święty Mikołaj odwiedził Poznań na Międzynarodowych Targach poznańskich

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Sobota, 10 grudnia 2022

MIKOŁAJ MÓWI PO POLSKU

Największym zaskoczeniem dla wielu był fakt, że Święty Mikołaj, mimo, że mieszka na północy Finlandii potrafi całkiem nieźle mówić po polsku i angielsku. Jak tłumaczy, wśród krajów, z których dostaje najwięcej listów znajduje się również Polska, przez co nauczył się trochę naszego języka.

Najmłodsi poznaniacy mieli dużo pytań do Mikołaja, pytali między innymi o to, czy ten ma żonę lub dzieci oraz czym zajmuje się w wakacje. Gość cierpliwie odpowiadał i zdradził, że chociaż sam nie posiada rodziny to każdy na świecie może czuć się jego dzieckiem, jeśli tylko chce.

GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ MIKOŁAJA?

Mikołaja można spotkać również jutro, między godziną 16.00 a 17.00 odwiedzi jarmark Bożonarodzeniowy na rynku Łazarskim a od 17.30 do 18.30 pojawi się na placu Wolności. Później gość wróci do Laponii szykować się do roznoszenia świątecznych prezentów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl