Od niedzieli nowy rozkład, od poniedziałku nowy peron. Zmiany na dworcu Poznań Główny

Od 11 grudnia przewoźnicy kolejowi wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywać aż do grudnia przyszłego roku. Dla pasażerów, którzy korzystają z poznańskiego dworca to nie jedyna zmiana. Od poniedziałku zostanie oddany do użytku kolejny peron.

ZMIANA ROZKŁADU

Podróżni, którzy planują podróż pociągiem powinni sprawdzić godziny odjazdów i upewnić się kiedy i z jakiego peronu ruszy skład. Coroczna zmiana rozkładu, która wypada w grudniu zaskakuje część podróżnych, którzy są przyzwyczajeni do konkretnych połączeń.

Nowe godziny odjazdów to niejedyna kwestia, która może zainteresować podróżnych z Poznania. Od jutra ze stolicy Wielkopolski PKP Intercity będzie można skorzystać z nowego połączenia, dzięki pociągowi relacji Warszawa – Berlin. Regionalne linie kolejowe również zapowiadają uruchomienie nowej trasy. Pociągami Kolei Wielkopolskich dojedziemy z Poznania do Krzyża.

NOWY PERON

Kolejną zmianą, która już od poniedziałku może zaskoczyć podróżnych, jest otwarcie nowego peronu na dworcu Poznań Główny. Platforma, która pojutrze zostanie oddana do użytku oznaczona jest numerem 1 i znajduje się najbliżej galerii handlowej, która znajduje się przy stacji.

Wysoki, długi na ponad 400 m obiekt, umożliwi wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Oczekiwany komfort zapewni zadaszenie. Przygotowano m.in. ławki, jasne oświetlenie i elektroniczne tablice z informacjami o przyjazdach i odjazdach. – wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl