To trasa Poznańskiego Marszu Równości

W sobotę ulicami Poznania przejdzie Marsz Równości. Z tego powodu planowane są tymczasowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Marsz Równości Poznań

W nadchodzącą sobotę, 29 czerwca, odbędzie się XX Marsz Równości w Poznaniu. To ważne wydarzenie dla społeczności LGBTQ+. Marsz zakończy miesiąc obchodów Poznań Pride 2024. Tego dnia ulice miasta wypełnią się ludźmi niosącymi tęczowe flagi, manifestującymi idee tolerancji i równości.

Trasa Marszu Równości Poznań 2024 – utrudnienia

Tegoroczny Marsz Równości, przejdzie ulicami: Fredry, Dąbrowskiego, Szpitalna, Grochowska, Marcelińska, Przybyszewskiego, Bukowska, Zeylanda, Zwierzyniecka, rondo Kaponiera oraz ulica Święty Marcin.

Od godziny 12:00 ruch tramwajowy na odcinku od ulicy Fredry do Mostu Teatralnego oraz samochodowy na Al. Niepodległości pomiędzy ul. Libelta a ul. Święty Marcin zostanie zawieszony. Autobusy i tramwaje, które normalnie kursują tymi ulicami, mogą pojechać objazdami lub kursować z opóźnieniem.

Po godzinie 14.00 ulice na trasie marszu będą stopniowo zamykane, co może utrudnić wyjazd zaparkowanym pojazdom. Nadzór Ruchu MPK Poznań będzie monitorował sytuację i zapewniał płynność ruchu.

– Osoby planujące podróż w godzinach trwania Marszu Równości, powinny uwzględnić powyższe zmiany i stosować się do poleceń służb kierujących ruchem – ostrzega Miasto Poznań.

Czytaj także: Najszybsze auta na świecie w Poznaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl