Przetarg na II etap tramwaju na Naramowice.

Poznańskie Inwestycje miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego trasy od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Estkowskiego/Garbary.

– Jest to kolejny, znaczący etap budowy tramwaju na Naramowice. Po jego realizacji będzie to w pełni funkcjonalny układ komunikacyjny. Z Naramowic będzie można dojechać wówczas nową trasą tramwajową bezpośrednio do samego centrum – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Postępowanie ma dostarczyć pełną dokumentację przetargową dla realizacji zadania w trybie zaprojektuj i buduj. Wykonana koncepcja tramwajowa zostanie jesienią poddana konsultacjom społecznym. Planowana trasa zostanie poprowadzona od skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Wilczak, w kierunku południowym wzdłuż ulicy Szelągowskiej, aż do ul. Estkowskiego, której krzyżówka z ul. Małe Garbary zostanie bardzo mocno przebudowana.

To drugi etap budowy tramwaju na Naramowice. Chętni wykonawcy na składanie ofert mają czas do 6 kwietnia. Koncepcja trasy powinna zostać wykonana do 30 czerwca 2019 roku.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl