Przedpremierowe tytuły do ogrania na PGA. Xbox przygotował wiele atrakcji

Możliwość przetestowania gier, które jeszcze nie miały swoich oficjalnych premier, symulatory lotu i samochodu wyścigowego oraz wiele konkursów i quizów. To wszystko dziś przygotował dla graczy Xbox, a to jedynie część targów Poznań Game Arena.

NAJWIĘKSZE W EUROPIE

Trwają targi Poznań Game Arena. To największy w tej części europy konwent związany z grami wideo. Co roku PGA zrzesza dziesiątki tysięcy graczy. Uczestnicy mają okazję posłuchać o najnowszych produkcjach i rozwiązaniach w grach, wypróbować najmocniejszy sprzęt do grania czy osobiście przetestować bestsellerowe tytuły.

  • fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl
  • fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Wystawcy z branży przygotowali turnieje i konkursy, a fani gwiazd YouTube mają okazję spotkać swoich idoli na żywo i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie zabrakło również stoisk, w których gracze mogą przetestować najnowsze rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, na targach można zakupić pełno rozmaitych gadżetów, nawiązujących do ulubionych gier.

POLSCY GRACZE JAKO JEDNI Z PIERWSZYCH

Jednym z największych wystawców na tegorocznej edycji PGA jest Xbox. Na stoisku Microsoftu gracze mają okazję przetestować produkcje, które jeszcze nie miały swoich oficjalnych premier. Są to takie gry jak A Plague Tale: Requiem, która wyjdzie 18 października oraz The Last Case of Benedict Fox i Lies of P, które na rynku pojawią się dopiero w przyszłym roku. Polska jest jednym z pierwszych krajów, które dostały te tytuły do przetestowania. Wcześniej prezentowane one były na Gamescomie.

SYMULATORY

Fani symulatorów mają również okazję sprawdzić, jak wygląda praca pilota samolotu. Umożliwia to stoisko z grą Microsoft Flight Simulator. Gracze mogą również zasiąść w symulatorze samochodu wyścigowego i zagrać w najnowszą grę z serii Forza. Jednocześnie cały czas rozgrywane są turnieje FIFY, gdzie uczestnicy mogą zmierzyć się w meczach jeden na jednego.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

RELAKS PRZY XBOXIE

Xbox przygotował również specjalną strefę, w której gracze mogą zasiąść na wygodnej kanapie i zrelaksować się przy konsoli Xbox Series X, grając na na 70-calowym telewizorze. Co więcej, przepustkę do darmowych gier co miesiąc można wygrać w konkursach i quizach przygotowanych przez Microsoft. W strefie Bethesdy można natomiast świętować 25-lecie kultowej serii gier FallOut.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl