Zobacz, jak wyglądało jednodniowe szkolenie wojskowe w Poznaniu

Ochotnicy dowiedzieli się między innymi, jak posługiwać się bronią oraz jak strzelać. W praktyce próbowali również rozpalić ogień w różnych warunkach atmosferycznych i przefiltrować wodę. W Poznaniu odbył się pierwszy z jednodniowych treningów wojskowych.

100 OCHOTNIKÓW

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie przeprowadzają serię nieodpłatnych jednodniowych szkoleń wojskowych. Ćwiczenia odbywają się w 17 jednostkach wojskowych na terenie całej Polski. Pierwsze z nich odbyło się dziś w Poznaniu i wzięło w nim udział 100 ochotników. Pracowali oni w 10-osobowych grupach.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

CZEGO SIĘ NAUCZY

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jak posługiwać się bronią i strzelać, a także poznają techniki walki wręcz. Co więcej, zobaczyli, jak poradzić sobie w terenie, kiedy nie mamy dostępu do nawigacji, a także jak przetrwać w terenie. Ochotnicy poznali również podstawy pierwszej pomocy.

Była również okazja do praktyki. Ochotnicy mogli postrzelać na symulatorze szkolno-treningowym i rzucić granatem. Spróbowali również rozpalić ogień w różnych warunkach atmosferycznych oraz uzdatnić wodę do picia.

  • fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

ZA DARMO

Szkolenia trwają 8 godzin. Będą się one odbywać co sobotę aż do 26 listopada. Za darmo mogą zapisać się wszystkie osoby od 18 do 65 lat. Najbliższe ćwiczenia odbędą się 15 października w Toruniu, a kolejne tydzień później w Szczecinie. Organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia i ubezpieczenia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl