Przeciął opony w 5 autach na osiedlu: „Musiałem rozładować swoją złość”

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 28-letni mężczyzna, który nożem uszkodził opony w pięciu samochodach. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy na niestrzeżonym parkingu jednego z jarocińskich osiedli. Nieznany wówczas sprawca nożem poprzecinał po jednej oponie w pięciu różnych zaparkowanych tam samochodach takich marek jak Dacia, Ford, Kia, Opel i Fiat. Łączna wartość uszkodzonych opon oszacowana została na 2550 zł.

Policjanci zajmujący się tym zgłoszeniem nie mieli łatwego zadania. Nie było żadnego bezpośredniego świadka tego zdarzenia, a monitoring nie obejmował miejsca, w którym pojazdy były zaparkowane – mówią policjanci

Po wykonaniu wielu czynności śledczym udało się jednak wytypować sprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Jarocin. W komendzie został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia. Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że pokłócił się ze znajomymi z którymi spożywał alkohol i w ten sposób rozładował swoją złość – dodają funkcjonariusze.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl