Przebudowa ul. Folwarcznej na finiszu

Kończy się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Od 6 lipca, pojadą nim pierwsze samochody. Cała nowa droga do pętli na Franowo będzie gotowa do końca roku. 

– Jeszcze w tym roku, dzięki rozbudowanej ul. Folwarcznej, mieszkańcy osiedli PTBS i Przemysława łatwiej będą mogli dostać się do pętli na Franowie. Droga do centrum skróci się do kilkunastu minut. Docelowo, wzdłuż ul. Folwarcznej, utworzone będzie również połączenie autobusowe, dla którego już przygotowywane są zatoki przystankowe. Nowe rozwiązanie komunikacyjne uspokoi ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka — mówi portalowi poznan.pl Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na ponad 2/3 przebudowywanych ulic zakończono układanie krawężników, budowę warstwy wiążącej jezdni, a także prace brukarskie na chodnikach. Podobnie mocno zaawansowana jest budowa ścieżki rowerowej. Trwa jeszcze budowa dojścia do os. Przemysława, przejazdów i przejść kolejowych, zatok dla autobusów oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Szpaków. Niebawem rozpocznie się montaż oświetlenia.

Wzdłuż całej trasy przebiegać będą oświetlone ścieżki rowerowe i chodniki. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu „Kiss&Ride” (zatrzymaj się, wysadź i jedź).

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl