Próbował wydłubać oczy pasażerce autobusu w Poznaniu

Internauci donoszą o agresywnym mężczyźnie z autobusu numer 173, który regularnie zaczepia innych podróżnych. W sobotę niemal wydłubał oczy jednej z pasażerek. Policja prosi mieszkańców o pomoc w tej sprawie.

AGRESYWNY PASAŻER

Historię pasażerki, która w sobotę została zaatakowana przez agresywnego mężczyznę opisała w internecie jej siostrzenica. Według relacji kobieta miała zostać złapana od tyłu za głowę. Mężczyzna trafił palcami w oczy i na nie naciskał. Pasażerka nie straciła wzroku jednak jedno z oczu boli i ropieje. Przedtem agresywny pasażer miał mówić sam do siebie oraz zaczepiać innych ludzi.

Po wpisie kobiety kolejne osoby zaczęły potwierdzać, że podejrzany mężczyzna regularnie jeździ linią 173 i atakuje przypadkowe osoby. Część spraw była zgłaszana na policję inne nie. Według internautów mężczyzna może mieć między 30 a 40 lat.

DZIAŁANIA POLICJI

Kobieta, której mężczyzna próbował wydłubać oczy, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze przeglądają nagrania z monitoringu i próbują ustalić przebieg zdarzenia, proszą też o pomoc mieszkańców, którzy byli świadkami zdarzenia lub mogą pomóc ustalić fakty.

Apelujemy do wszystkich osób, które jechały tym autobusem i być może widziały coś, co miałoby istotne znaczenie dla sprawy. Prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefonu: 47 771 23 11/12. Każda informacja w tej sprawie, która pozwoli nam na ustalenie szczegółów dotyczących sprawcy tego zdarzenia, będzie dla nas istotna. – przekazuje młodsza aspirant Marta Mróz z poznańskiej policji.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl