Posłuchaj, co poznaniacy sądzą o 30 mln złotych od premiera dla piłkarzy

Obietnica premiera o przekazaniu pieniędzy dla polskich reprezentantów za awans z grupy jest szeroko komentowana przez Polaków. Mieszkańcy Poznania, których zapytaliśmy dzisiaj o zdanie na ten temat również nie byli zachwyceni przekazywaniem pieniędzy zawodnikom. Nawet ci mieszkańcy, którzy nie interesują się piłką nożną zaznaczali, że ich zdaniem to zły pomysł.

POZNAŃ JEST NA „NIE”

Poznaniacy nie kryją, że pomysł przekazywania publicznych pieniędzy piłkarzom, nie przypadł im do gustu. Mieszkańcy, z którymi dzisiaj rozmawialiśmy zaznaczali, że Polska ma obecnie ważniejsze wydatki. Inni dodawali również, że akurat piłkarzom z reprezentacji takie prezenty nie są potrzebne, bo zarabiają dość dobrze w swoich klubach.

Jestem przeciwna. Lepiej było by wydać te pieniądze na służbę zdrowia, pomóc komuś. Lewandowski jest bogaty a inni piłkarze też mają z czego żyć. – mówi jedna z mieszkanek.

OBIETNICA MORAWIECKIEGO

Jeszcze przed wyjazdem na mundial podczas obiadu z piłkarzami Mateusz Morawiecki obiecał im pieniądze za dobry występ na mundialu. Te słowa znajdują się na nagraniu opublikowanym przez PZPN. Potem na jaw wyszło, że piłkarze w szatni rozmawiali o podziale 30 milionów złotych pomiędzy siebie a sztab szkoleniowy. Więcej na ten temat piszemy w dzisiejszym artykule.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl