Pracownica Zoo znalazła się w potrzebie. Dyrektorka placówki prosi o pomoc

Pracownica Nowego Zoo, Anna Dombkowska potrzebuje pomocy. Kobieta doznała zapalenia rdzenia kręgowego. Aby umożliwić jej powrót do pełnej sprawności, w internecie powstała zbiórka. „Proszę o pomoc dla Kruszynki, żeby przetrwała i miała szansę na powrót do sił” – napisała Ewa Zgrabczyńska, dyrektorka placówki.

Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka na rehabilitację Anny Dombkowskiej, pracownicy Zoo. „Nasze życie zmieniło się w ciągu doby. Mama doznała zapalenia rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowana od pasa w dół, ma także niedowład rąk, a ponadto żadnego czucia (dotyku, temperatury) od klatki piersiowej do stóp. Prócz farmakoterapii będzie potrzebna długotrwała, wielomiesięczna rehabilitacja. Zawsze była osobą bardzo aktywną, tym bardziej zależy nam na umożliwieniu jej powrotu do zdrowia. Dla niej, jak i dla nas, jest to bardzo trudna sytuacja” – opisują jej bliscy.

Dyrektorka prosi o pomoc

Głos zabrała również Ewa Zgrabczyńska. „Wśród pracowników zoo znajdują się osoby wyjątkowe: Kruszynka czyli Ania Dombkowska do takich należy. Posadziła setki tysięcy kwiatów, wypieliła hektary warzyw. Na kolanach, kosztem kręgosłupa. Pracowita jak mrówka i całe życie związana z zoo. Zawsze pogodna, uśmiechnięta i życzliwa. Dobry człowiek, przekochana i silna kobieta, wydawało się niezniszczalna. Od kilku dni leży dotknięta paraliżem, z wyrokiem i latami rehabilitacji w tle. Musimy pomóc, musimy zawalczyć teraz o Nią, podziękować za lata pracy! Należy do osób bogatych duchem i życzliwością, ale na chorowanie i rehabilitację Jej nie stać. Najserdeczniej proszę o pomoc dla Kruszynki, żeby przetrwała i miała szansę na powrót do sił (pisownia oryginalna – red.)” – napisała dyrektorka Nowego Zoo.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

Zobacz też: Kulisy pracy z dzikimi zwierzętami

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl