Poznański youtuber zamieszany w aferę pedofilską. Premier reaguje

Poznański youtuberoskarżany” o niestosowne zachowanie wobec nieletnich kobiet.

Od kilkunastu godzin duża część polskiego Internetu żyje filmem, który opublikował Sylwester Wardęga na swoim głównym kanale na YouTube. Ukazał on obrzydliwe wiadomości internetowych twórców, które wysyłali do nieletnich dziewczyn. Jedną z tych osób jest Michał B. poznański youtuber i celebryta.

Sylwester Wardęga to jeden z największych i najbardziej znanych twórców commentery w Polsce. Od dłuższego czas zbiera i publikuje materiały o innych celebrytach, a następnie upublicznia ich mroczne sekrety. Ostatnio na swoim kanale ,,WATAHA KRULESTWO” dodał materiał oskarżający kilku influencerów. Na jego ,,czarnej liście” znalazł się poznaniak Michał B. Wardęga sugeruje, że youtuber niestosownie zachowywał się wobec niepełnoletnich dziewczynek.

Afera pedofilska, poznański YouTube’r oskarżony

We wtorek 3 października, Sylwester Wardęga dodał na swój kanał film oskarżający Stuarta B. o pisanie obrzydliwych wiadomości do nieletnich dziewczyn. Podczas oglądania materiału, można zobaczyć screeny nieopublikowanych, prywatnych rozmów nie tylko samego Stuu, ale również Michała B.

Internauci zaskoczeni

Duża część internautów zaskoczyło to, że Wardęgę przedstawia Michała B. w złym świetle. Wydawać się mogło, że są przyjaciółmi. Od dłuższego czasu tworzą razem treści na wspólny kanał ,,Goats” na YouTube.

FAME MMA wyklucza Michała B. ze swojej działalności

FAME MMA to pierwsza w Polsce federacja sportów walki, która zajmuje się organizacją gal ,,freak fight”. Pojedynkują się tam zawodnicy o niejednolitych umiejętnościach. Najczęściej pochodzą oni ze świata Internetu.

W stworzonym przez Sylwestra materiale na platformie YouTube zasugerował on, że Michał B. wymieniał się dwuznacznie z wiadomościami z fankami. Na screenach mogliśmy zobaczyć sformułowania, takie jak: „będę cię ru***ć w xxxx”.

Po opublikowaniu filmu przez Wardęgę federacja wydała oświadczenie o wykluczeniu z niej Michała B. w trybie natychmiastowym.

– Jako prezes zarządu spółki zarządzającej Federacją FAME oświadczam, że Michał Baron został de facto wykluczony z bieżącej działalności Federacji w trybie natychmiastowym. Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań – napisano w oświadczeniu.

Poinformowano również, że o dalszych krokach natury formalnej Federacja poinformuje w formie oświadczenia na oficjalnych kanałach FAME w mediach społecznościowych.

Premier Polski reaguje

Film Sylwestra Wardęgi nie tylko poruszył polskim Internetem, ale również i rządem. Sprawę skomentował premier Polski Mateusz Morawiecki.

– Musimy chronić nasze dzieci w Internecie! W Państwie Polskim nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców. Poleciłem służbom zająć się natychmiast sprawą, oczekuje stanowczych i szybkich działań. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywdzić dzieci. Spotka Was kara, spotka Was kara najbardziej dotkliwa z możliwych – napisał Morawiecki na swoim Twitter’ze.

Michał B. nie odniósł się do sprawy.

Zobacz także: Agresywny mężczyzna nieustannie atakuje pasażerów linii autobusowej nr 159

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl