Poznański PiS przedstawił kandydatów do Sejmu i Senatu

Poznański PiS przedstawił w sobotę kandydatów do Sejmu i Senatu. Jedynką jest Szymon Szynkowski vel Sęk.  

Od kilku dni było wiadomo, że poznański PiS jako „jedynkę” do Sejmu wystawi Szymona Szynkowskiego vel Sęka, ministra do spraw Unii Europejskiej. W czwartek na oficjalnej prezentacji jedynek, poinformował o tym Jarosław Kaczyński.

Dziś już wiadomo, że dwójką będzie poseł Bartosz Wróblewski a pozycję nr na liście otrzyma Jadwiga Emilewicz. Poza nimi na poznańskiej liście Prawa i Sprawiedliwości znalazły się między innymi radne Poznania Klaudia Strzelecka i Lidia Dudziak. Na liście jest także radny sejmiku wojewódzkiego Zbigniew Czerwiński i radny powiatowy Filip Żelazny.

– O z czym wychodzimy dzisiaj na początku tej krótkiej ale bardzo intensywnej kampanii, to przede wszystkim zapowiedź, że my nie zaprzestaniemy tych starań – że Poznań nie tylko utrzyma miejsce w środku, ale stanie w czołówce miast w Polsce, które będą inwestowane, będą doinwestowywane. W którym znajdą się takie inwestycje, które sprawią że Poznań będzie atrakcyjnym, dobrym, bezpiecznym miejscem do życia, ale będzie także miejscem przyciągającym turystów, duży międzynarodowy biznes, duże międzynarodowe kongresy naukowe, dlatego że pojawi się dla tego celu odpowiednia infrastruktura – mówiła podczas konferencji Jadwiga Emilewicz.

Do Senatu z poznańskiego okręgu wystartuje obecna radna miejska Ewa Jemielity.

Kandydaci PiS liczą, że uda im się przynajmniej na utrzymanie obecnych trzech mandatów poselskich i uzyskanie czwartego mandatu. Ostatni raz cztery mandaty z Poznania, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w wyborach w 2005. Dokładna lista z wszystkimi nazwiskami i pozycjami kandydatów będzie znana do 4 września.

Czytaj także: Ryszard Ćwirlej: „Wkurzało mnie, że nie ma poznańskiego kryminału”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl