Franek Sterczewski może zostać wyrzucony z listy. Decyzję podejmie D. Tusk

Franek Sterczewski dwukrotnie skrytykował Romana Giertycha po informacjach, że wystartuje on z list KO. Giertych wielu politykom PO nie odpowiada, ale nie podoba im się również to, jak Sterczewski nie gra zespołowo i buduje pozycję na dystansowaniu się do swojego środowiska politycznego.

Kłopoty Sterczewskiego

Problemy Franka Sterczewskiego zaczęły się od zatrzymania przez policję w Poznaniu, gdy poseł jechał w nocy rowerem i zdaniem policji był pijany. Sterczewski zasłonił się wtedy immunitetem, a policjantów traktował wyjątkowo arogancko. Gdy rządowe media opublikowały nagranie z interwencji, Sterczewski przeprosił za swoje zachowanie.

Po aferze nie dostał jednak dobrego miejsca na liście KO do sejmu, co jest z pewnością poniżej jego ambicji. Gdy Donald Tusk ogłosił kandydaturę Giertycha – Sterczewski publicznie ją skrytykował.

Koniec przygody?

Jak mówią nam parlamentarzyści KO, w środę w czasie posiedzenia klubu Sterczewski został zrugany przez Borysa Budkę, który kazał mu, przestać krytykować listy (choć powiedział to dobitniej). Dzień później natomiast Franek Sterczewski znów zaatakował Giertycha, pisząc:

-Któremu Giertychowi wierzyć? Temu, który „zdania nie zmienia” popiera karanie aborcji dożywotnim więzieniem i 100 tys. $ grzywny, także w przypadku gwałtu (jak w Teksasie)? Czy temu, który pisze, że dostosuje się do dyscypliny KO i zagłosuje za legalizacją aborcji do 12. tyg? – napisał na Twitterze.

– Cierpliwość skończyła się lokalnej strukturze PO i parlamentarzystom. Sterczewski buduje się na dystansowaniu od partii. Giertych nie podoba się wielu politykom PO ale zachowanie Sterczewskiego też się im nie podoba – mówi nam ważny polityk Koalicji Obywatelskiej.

Sprawa usunięcia Sterczewskiego z listy KO trafiła już do Donalda Tuska. To on podejmie teraz ostateczną decyzję. Za usunięciem posła z listy, według naszych informacji, ma być też wielu członków lokalnej struktury PO. Na zadane przez nas pytania Sterczewski odpowiedzieć nie chciał.

Czytaj także: Agnieszka Holland w Poznaniu na Kongresie Kobiet: „Kultura w Polsce wymaga całkowitej rewolucji”

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl