Poznańska marka ubierze Olimpijczyków

Marka BIZUU założona przez dwie poznanianki, zaprojektuje stroje galowe polskich sportowców podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.


BIZUU, marka odzieży założona przez poznanianki – Zuzannę Wachowiak i Blankę Jordan, będzie odpowiedzialna za ubranie polskich sportowców na przyszłorocznej olimpiadzie. Polska podczas Igrzysk Olimpijskich będzie obchodziła równe sto lat występów reprezentacji w imprezie tej rangi. Paryż, w którym odbędzie się olimpiada, jest również stolicą mody i elegancji. Dlatego właśnie komisji wybierającej projektanta zależało na tym, aby był to ktoś niebanalny.

BIZUU zaprojektuje ubrania dla sportowców

– Decyzja o zaangażowaniu marki BIZUU w igrzyska olimpijskie jest wyrazem naszego głębokiego zamiłowania do sportu oraz dumy z reprezentacji Polski na międzynarodowej arenie. Sport to nie tylko rywalizacja i wysiłek, ale także symbol jedności, determinacji i współpracy. Dlatego właśnie zależy nam, aby nasi sportowcy czuli się pewnie i mieli poczucie, że godnie reprezentują kraj – powiedziała Blanka Jordan, współzałożycielka BIZUU.

Reprezentacja Polski w Igrzyskach Olimpijskich we Francji będzie startowała z 298 medalami zdobytymi w ciągu 100 lat.

Czytaj także: Poznań zmieni się w miasto grozy

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl