Poznań zmieni się w miasto grozy

Halloween w Poznaniu zapowiada się wyjątkowo strasznie! Kluby, kina, puby i bary prześcigają się w wymyślaniu przerażających imprez i zabaw. Oto naszym zdaniem najciekawsze propozycje.

Halloween w kinie

Halloween spędzony przed wielkim ekranem to nie lada gratka dla fanów horrorów. W tym roku oprócz tradycyjnych maratonów przygotowywanych przez kina takie jak Helios i Multikino, obejrzeć będzie można wyjątkowy film w wyjątkowym miejscu. Z okazji 100. rocznicy powstania studia Warner Bros w Kinie Pałacowym zobaczyć będzie można film „Duch”. Amatorzy nieco krótszych produkcji z pewnością docenią dwa inne filmy wyświtelane w Pałacowym – „Mów do mnie” oraz „Dobry piesek!”.

Do Multikina zawita Nocny Maraton Filmowy w ramach którego widzowie spędzą noc z czterema horrorami – „Obserwowany”, „Raz, dwa, trzy, wchodzisz do gry”, „Slotherhouse” oraz „Dobry piesek!”. Multikino zaprasza widzów 27 października o godzinie 22:00.

Maraton z okazji Halloween w Heliosie także zapowiada się strasznie. Widzowie do wyboru mają dwa zestawy filmów. Pierwszy z nich proponuje filmy takie jak „Raz, dwa, trzy, wchodzisz do gry”, „Na pokuszenie zła”, „Sprawca” i „Matka przełożona”. W drugim zestawie wylądowały „Fletnik”, „Elevator game”, „Violetta” i „Wieczne zło”. Helios wyznaczył dwie daty maratonu: 27 i 21 października.

Halloween w klubie

Klub TAMA, 31 października 2023, g. 23:30
Halloween w Tamie to idealna opcja dla osób, które lubią tańczyć. Tego wieczoru dla gości zagrają: Błażej Malinowski, Sin, Paweł i Star Light. Z pewnością nie zabraknie osób w halloweenowych przebraniach – przewidziana dla nich jest specjalna zniżka na bramce wejściowej.


Klub Muzyczny B17, 31 października 2023, g. 21:00

Organizatorzy „Halloween Night Party” zapowiadają świetną zabawę, której towarzyszyć będą konkursy z nagrodami. To idealna opcja dla osób, które nie lubią się przebierać, ponieważ obowiązuje tu dress code: imprezowa elegancja. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę się przebrać, również będzie mile widziany – jednak kostium nie jest wymagany. Wejście? Minimum rocznik 2007


Klub Czekolada, 28 października 2023, g. 22:00

W sobotnią noc imprezowiczów powitają tajemnicze światła, a upiorne fluorescencyjne upiory porwą ich do tańca! W Czekoladzie tego dnia zagra Łebski oraz DJ Maqoo. Szalona impreza potrwa do bladego świtu.


Klub 2Progi, 3 listopada 2023, g. 20:30
2Progi proponują swoim gościom imprezę o nazwie „Halloweenowa Fluo Noc”. Nie trudno się domyślić, że królować tu będą fluorescencyjne farby i lampy UV. Do tego straszna atmosfera, ścianka zdjęciowa, i puszczający piosnki na topie DJ-e to gwarancja udanej imprezy.

Halloween w restauracji

Kolację taką proponuje SomePlace Else. Specjalne menu, straszne drinki i przebrana obsługa z pewnością wprowadzą gości w halloweenowy nastrój. Kolację taką będzie można zjeść 28 października.

Halloween w schronie

To opcja dla najodważniejszych amatorów grozy. Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi organizują Dzień Grozy w Schronie. W tym dniu schron zmieni się nie do poznania! Pojawi się w nim ogromna liczba upiorów i duchów – organizatorzy wyposażą miejsce w aż 200 nowych dekoracji i dodali upiorne dźwięki. Halloween w schronie odbędzie się 28 października i trwać będzie cały dzień.


Czytaj także: Noc Upiorów w Lesie Marcelińskim. Kto nie będzie wzywał pomocy?

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl