Gwiazda Warty w końcu trafia. Zieloni jednak remisują

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Warty Poznań z Piastem Gliwice. Pojedynek jednak do ciekawych nie należał.

Wynik spotkania otworzył Kajetan Szmyt. Już w 3 minucie ładną akcją, zakończoną strzałem pokonał bramkarza Piasta. Wydawało się, że po szybko strzelonej bramce mecz nabierze tempa, ale tak się jednak nie stało. W pierwszej połowie Warciarze oddali na bramkę gości 1 strzał. Zawodnicy Piasta nie byli lepsi. Na swoim koncie zanotowali ich 2. Jeden z nich okazało się jednak celny. W 23 minucie po stałym fragmencie gry, piłka wróciła w pole karne gospodarzy. Jorge Felix otrzymał opadającą piłkę, którą zgrał do Michaela Ameyawa, a ten z bliska pokonał Jędrzeja Grobelnego.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Goście co prawda przeważali na boisku, oddali więcej strzałów – po jednym z nich piłka trafiła w słupek – ale wynik meczu się nie zmienił. Dla Warciarzy był to trzeci mecz bez porażki. Z 14 punktami na koncie zajmują 12 miejsce w tabeli.