To ważna akcja dla zwierząt. Udział jest darmowy

Pupile poznaniaków i poznanianek mogą skorzystać z darmowej sterylizacji i kastracji. Akcja jest sfinansowana z budżetu Miasta. Wystarczy zgłosić się ze zwierzakiem do weterynarzy z gabinetu Vet-Help lub przychodni Wetpupil.

Dlaczego sterylizacja i kastracja zwierząt są ważne?

Rusza akcja darmowej kastracji i sterylizacji psów oraz kotów. Z akcji mogą skorzystać poznaniacy i poznanianki, którzy płacą podatki w Poznaniu oraz osoby posiadające status studenta poznańskich uczelni, ale również osoby korzystające z pomocy socjalnej. Akcja ma na celu ograniczenie bezdomności zwierząt. W schroniskach na nowe domy czeka ponad 100 tysięcy zwierząt. Jak informują organizatorzy akcji – Wczesna kastracja samic zmniejsza ryzyko wystąpienia hormonozależnych nowotworów. U kotek eliminuje rujki, u suczek ciąże urojone i cieczki. U kocurów ogranicza znaczenie moczem otoczenia, dalekie wędrówki oraz walki. W tym roku Miasto przeznaczy na akcję 200 tys. zł.

Z programu mogą skorzystać koty (samice i samce). Natomiast w przypadku psów – jedynie samice. Jedna osoba może skorzystać z dofinansowania dla dwóch zwierząt w ciągu roku. Konieczne jest aby zwierzę było zaczipowane. Można to wykonać bezpłatnie bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie weterynaryjnym. Psy muszą posiadać zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

fot. Łukasz Gdak

Jak skorzystać z akcji?

Aby skorzystać z akcji wystarczy skontaktować się z jednym z punktów, gdzie przeprowadzane będą sterylizacje i kastracje. Te miejsca to:

  • Gabinet Weterynaryjny Vet-Help, ul. Brzozowa 1, 61-429 Poznań (godziny przyjęć: poniedziałek-piątek: 09:00-19:00, sobota: 09:00-14:00, kontakt: tel. +48 512 447 882, przychodnia.vet-help@wp.pl)
  • Przychodnia Weterynaryjna WETPUPIL, ul. Roślinna 1c, 61-306 Poznań (godziny przyjęć: poniedziałek-piątek: 13:00-19:00, sobota: 10:00-13:00, kontakt: tel. +48 669 003 212)

Czytaj także: Żarłoczne rośliny w Palmiarni Poznańskiej | wpoznaniu.pl

źródło: Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl