Poznańska giełda staroci zmienia miejsce

Od 5 maja poznańska giełda staroci i pchli targ zmieniają miejsce.

Giełda staroci i pchli targ działa w Poznaniu od ponad 22 lat. Przez wiele lat kupcy w każdy weekend, sprzedawali swoje towary na terenie Starej Rzeźni. Teren jednak po dawnych zakładach mięsnych przejął nowy inwestor. Rozpoczęły się przygotowania do przebudowy Starej Rzeźni. Organizatorzy giełdy w 2020 roku podjęli decyzję, że przenoszą ją na parking przy centrum handlowym M1. Po czterech latach giełda staroci i pchli targ znów zmienia miejsce.

– Naszym celem jest rozwój, a Centrum Handlowe Auchan Poznań Komorniki nam to zapewnia. Lokalizacja którą wyznaczyliśmy jest większa od dotychczasowej, a jak wiecie przed CH M1 wielokrotnie był problem z miejscem – poinformowali organizatorzy giełdy na swoim profilu na Facebooku.

Jak zapewniają organizatorzy, jednym z kluczowych aspektów działalności giełdy jest dojazd do niej. Dlatego chcą spotkać się z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz wójtem gminy Komorniki. Chcą przekonać władze ZTM i wójta do tego, aby wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej, łączącej pętlę Górczyn i CH Auchan Poznań Komorniki.

czytaj także: Będzie nowa i wyczekiwana droga w Wielkopolsce. Gdzie?

2

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl