Poznańscy technicy dentystyczni będą uczyć się na najnowszej technologii 3D

Poznańscy uczniowie będą się uczyć na najnowszej technologii projektowania protez dentystycznych. W stolicy Wielkopolski otwarto pracownię cyfrowego projektowania i wytwarzania uzupełnień protetycznych CAD/CAM.

Nowa technologia

Pracownia technologii CAD/CAM będzie dostępna dla przyszłych protetyków, którzy kształcą się w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu. Skrót CAD oznacza komputerowe wspomaganie projektowania, dzięki któremu powstaje wizualizacja uzupełnień protetycznych, natomiast CAM jest odpowiedzialny za końcowy etap projektu. Czyli wytwarzanie prac za pomocą cyfrowo sterowanej obrabiarki.

Profesjonalne skanery i stanowiska

W tym roku szkoła została wyposażona w profesjonalne skanery i stanowiska projektowe, gdzie słuchacze mogą poznawać możliwości digitalnego projektowania różnych typów uzupełnień protetycznych.

Mamy szansę na wykorzystanie technologii cyfrowych. Umożliwiają dokładniejsze wykonanie prac protetycznych. Stwarza nam to możliwości na sfinalizowanie pracy poprzez wydruk 3D. Również można wykonywać prace w stopach metali – mówi jeden z nauczycieli Medycznego Studium Zawodowego im. PCK. 

 

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego w Poznaniu

Wielkopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu powstało w styczniu 2013 roku przez połączenie kilku szkół. Nauka jest bezpłatna, trwa od roku do 3 lat i do jej podjęcia nie wymaga się matury – wystarczy szkoła średnia. Wśród kwalifikacji, które można zdobyć, jest właśnie specjalizacja technika dentystycznego. Może zapisać się każdy, niezależnie od wieku.

Często mówimy o tym jak ważne jest szkolenie w konkretnych zawodach, po to by młodzi ludzie znajdowali pracę zgodną z pasją i zainteresowaniami – mówiła Paulina Stochniałek –  Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl