Poznanianka została jednym z najlepszych sportowców roku

Kajakarka AZS AWF Poznań Martyna Klatt znalazła się w czołowej „dziesiątce” 89. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski. Plebiscyt od lat organizuje Przegląd Sportowy.

Martyna Klatt razem ze swoją partnerką z kajakarskiej osady Heleną Wiśniewską zajęły w plebiscycie ósmą pozycję. Zawodniczka na co dzień trenuje w klubie AZS–AWF Poznań. W ubiegłym roku wywalczyła dwa medale kajakarskich mistrzostw świata. Na torze w Duisburgu wraz ze swoją partnerka były najlepsze ma dystansie 200 metrów, a na 500 metrów zdobyły srebro. Dzięki drugiemu miejscu na 500 m zapewniły sobie kwalifikację na tegoroczne igrzyska w Paryżu.

Na Gali Mistrzów Sportu o tytuł walczyło 20 nominowanych. Najlepszym Sportowcem Roku wybrana została Iga Świątek. Drugie miejsce zajął Bartoszem Zmarzlikiem a trzecie siatkarz Aleksanedr Śliwka.

Trenerem roku został wybrany Nikola Grbić (trener reprezentacji siatkarzy) a drużyną roku: Reprezentacja Polski siatkarzy.