Poznaniak zbudował Jurka Owsiaka z LEGO. Figurkę możesz licytować

Tramwaj i Jurek Owsiak z klocków LEGO na licytacji WOŚP. Mateusz buduje – już po raz dziewiąty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku do licytacji przygotował model tramwaju Moderus Gamma LF 05 AC z klocków LEGO oraz 5 minifigurek LEGO, oraz figurki Jurka Owsiaka.

Na zbudowanie 42- centymetrowego wiśniowego tramwaju Gamma Mateusz potrzebował aż 1600 klocków lego. Miniatura tramwaju jest wyposażona w pełni, niczym prawdziwy pojazd. Posiada kasowniki, lusterka, poręcze, siedzenia, a nawet otwierane drzwi. Co najważniejsze – tramwaj prowadzi sam Jurek Owsiak, którego podpis widnieje na podstawie, na której umieszczony jest pojazd.

Minifigurki Jurka Owsiaka

Z okazji 70. urodzin Jurka Owsiaka, Mateusz Wawrowski przygotował również minifigurki upodobnione do założyciela WOŚP. Każda z figurek posiada charakterystyczne czerwone okulary, żółtą koszulę i czerwone spodnie. W jednej ręce trzymają puszkę a w drugiej czerwone serduszko. Do figurek dołączono broszury informacyjne z krótką notką biograficzną i zdjęciem, a na przedniej stronie widnieje tegoroczne serduszko WOŚP oraz odręczny autograf Jurka Owsiaka. 1 Autentyczność podpisu potwierdza hologram WOŚP.

Tramwaj i figurki LEGO na WOŚP

W pawilonie PCC będzie można obejrzeć kolekcje tramwajów i autobusów oraz miniaturową zajezdnię tramwajową ES3 Forteczka z klocków LEGO, należące do Mateusza Wawrowskiego.

-Odwiedzający moje stoisko będą mogli wziąć udział w nauce jazdy tramwajem po miniaturowej zajezdni. Udostępnię swoje tramwaje m.in. Gammę, Tramino i Combino wszystkim osobom, które wesprą cel 32. Finału WOŚP! Serdecznie zapraszam w niedzielę 28 stycznia od godziny 10 do 19.” – przekazuje autor.

Licytacje na Allegro zostały oznaczone tytułem- Mateusz buduje.

Zdjęcia – Mateusz buduje

Więcej informacji o aukcjach – Mateusz buduje | Facebook

Czytaj także – To wydarzenie przyciągnęło tłumy. Targi ślubne 2024 [ZDJĘCIA] | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl