Poznań za pół ceny

Trwa 11. edycja akcji „Poznań za pół ceny”. Około 165 partnerów w aż 6 kategoriach oferuje mieszkańcom i turystom wiele atrakcji. 

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowuje to cykliczne wydarzenie już od 10 lat. W tym roku mieszkańcy i turyści będą mogą skorzystać nie tylko z oferty samego Poznania, ale też okolicznych miejscowości. Swoje atrakcje w promocyjnych cenach  otworzą przed zwiedzającymi także Biedrusko, Stęszew, Puszczykowo, Lusowo czy Kórnik.

hotel dla psów w Poznaniu

Na szczególną uwagę zasługuje program turystyczny tegorocznej edycji „Poznania za pół ceny”. Chłonni wiedzy i żądni przygód związanych z zakamarkami miasta będą mogli zwiedzić m.in. Centrum Kultury Zamek, poznańskie forty (także nocą!), INEA Stadion oraz historyczne tramwaje i autobusy. W promocyjnej cenie można wejść także do Palmiarni, Nowego Zoo, Centrum Tenisowego Arena, Interaktywnego Centrum ŠKODA czy też do parku linowego Pyrland nad Maltą.

– Jest to inicjatywa, która wyszła z Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Z czasem inne miasta, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki zaczęło realizować swoje własne akcje „weekendu za pół ceny”. Najciekawsza jest jednak historia poznańskich edycji tego wydarzenia. Gdy akcja rozpoczęła się w 2008 roku, średnia liczba turystów w Poznaniu wynosiła 800 tys. rocznie. Dziś to 1,5 miliona. Poznań z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym turystycznie miastem. To właśnie takie inicjatywy przyczyniają się do tego sukcesu.

„Poznań za pół ceny” to inicjatywa, która 10 lat temu podbiła serca mieszkańców całej Europy. Specjalnie dla turystów szereg hosteli oraz hoteli przygotował ogromne zniżki na noclegi. Na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie atrakcje i szczegółowy plan dostępne na: https://www.poznanzapolceny.pl/oferta.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl