Poznań w weekend. Co ciekawego?

Targi, spektakle, filmy i mecz. Weekend w Poznaniu zapowiada się naprawdę ciekawie. Szykuje się również sporo atrakcji, które nawiązywać będą do Halloween.

PIĄTEK

Już od godziny 11:00 zaczęły się targi Retro Motor Show, na których można zobaczyć zabytkowe pojazdy, klasyczne modele aut czy okazy kolekcjonerskie. Znajdziemy tam również samochód, który pochodzi z 1906 roku. Takiego modelu nie ma żadne polskie muzeum. Więcej o targach można przeczytać TUTAJ. Ceny biletów zaczynają się od 29 złotych. Targi potrwają do niedzieli.

Miłośnicy natury mogą udać się o godzinie 17:30 do Ogrodu Dendrologicznego. Za 31 złotych udać można się na multimedialny spacer wśród drzew, podczas którego uczestnicy powrócą pamięcią do kultowych filmów i książek takich jak: Pocahontas, King Kong czy Opowieści z Narnii.

O 19:00 Teatr Polski w Poznaniu wystawi spektakl “Mezopotamia”, opowiadający o trudach wojny na Ukrainie. Jego akcja ma miejsce w Donbasie. “Przeciętność obywateli, którzy w strachu przed samotnością na pustyni przemocy błagają o bliskość, pozwala zrozumieć, co poza ludźmi zabija się za naszą wschodnią granicą – piękno codzienności.” – piszą o spektaklu artyści.

SOBOTA

Targi Hobby to idealna okazja, żeby pokazać dzieciom, jak ważne są pasje, oraz jak kreatywnie można spędzać czas. Dobrze bawić będą się pasjonaci modelarstwa, a także gracze. Targi zaczynają się o godzinie 10:00. Ceny biletów zaczynają się od 24 złotych.

W ramach specjalnego pokazu na Halloween o godzinie 18:00 Kino Pałacowe zaprasza na seans filmu Egzorcysta z 1972 roku. Opowiada on historię matki, która wzywa pomoc egzorcystów do swojej córki, gdy ta zaczyna się dziwnie zachowywać. Seans przeznaczony jest dla osób powyżej 16. roku życia. Bilety kosztują 17 złotych.

Fani horrorów dobrze odnajdą się również w Lesie Marcelińskim. O godzinie 18:30 zmieni się on w nawiedzone miejsce. Wydarzenie polega na przejściu specjalnie oznaczonej trasy. Wejście na imprezę możliwe jest dla osób powyżej 18 roku życia. Niepełnoletni muszą mieć zgodę rodzica. Bilety kosztują 50 złotych.

NIEDZIELA

Podczas zajęć “Na linii ruchu” poprzez twórcze zadania najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będą wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom. Wydarzenie zaczyna się o 11:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Wejściówki kosztują 15 złotych.

Atrakcje artystyczne, warsztatowe i kiermaszowe, a także wystawa pamiątek i zdjęć Łazarza z czasów PRL. To wszystko czeka uczestników Dnia z Duchami Przeszłości na Rynku Łazarskim. Wydarzenie zaczyna się o godzinie 15:00, wstęp wolny.

Największą atrakcją weekendu dla fanów sportu będzie zdecydowanie mecz Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się o 17:30. Drużyny mierzyły się w tym roku ze sobą już 3 razy i za każdym razem Kolejorz przegrywał. Czy tym razem piłkarze przełamią złą passę? Wejściówki na stadion przy Bułgarskiej można zakupić już od 35 złotych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl