Kawu promuje Poznań. „Jesteś u siebie”

Kawu to jeden z najpopularniejszych polskich street-artowców. W social mediach pochwalił się najnowszym muralem, który powstał na ścianie przy ul. Hetmańskiej. Co na nim widać?

Najnowszy mural prezentuje na błękitnym tle apostołów św. Piotra i św. Pawła. To patroni Poznania, którzy widoczni są też na herbie stolicy Wielkopolski. Na środku muralu znajduje się napis „Jesteś u siebie”, przy czym w literze „U” umieszczono herb Poznania.

Hasło „Jesteś u siebie” to nowa strategia marki Poznań. Włodarze miasta nawiązują w niej właśnie do Piotra i Pawła, początków państwa polskiego i innych cech na literę „P”, takich jak: porządek, przedsiębiorczość, przyjazność, pracowitość, przyroda, pride.

Poznań ma apostołów za patronów, dzięki katedrze, która jest najstarszym kościołem na ziemiach polskich.

Kawu

Poznański grafficiarz stał się popularny dzięki muralom wykonanym podczas pierwszego miesiąca wojny na Ukrainie. Malowidła przedstawiały prezydentów Ukrainy i Rosji jako protagonistę oraz antagonistę serii Harry Potter. Zazwyczaj dzieła grafika nawiązują do bajek i kreskówek.

Kawu wykonuje swoje prace w różnych miejscach miasta. Nie zawsze powstają one zupełnie zgodne z prawem. Jeden z murali, pojawił się na przykład na ścianie zabytkowego schronu, czy kamienicy. Zdarza się też, że inne osoby niszczą lubiane przez wielu mieszkańców malowidła, niektóre z nich jednak są naprawiane przez samego twórcę, który regularnie dzieli się swoimi pracami w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Bagno Shreka w Poznaniu? Zobacz zdjęcia

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl