Wykonawca Kejtrówki nie zapłacił podwykonawcom za pracę

Firma Berm, która organizowała za miejskie pieniądze tegoroczną „Kejtrówkę” nie zapłaciła podwykonawcom za wykonane usługi. Miasto Poznań wydało w tej sprawie oświadczenie.

„Kejtrówka” to impreza dla miłośników psów. Organizowana jest ona w Poznaniu od ponad 10 lat. Wydarzenie ma charakter edukacyjny i społeczny. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 18-19 maja. Informacje o niewypłaceniu pieniędzy przez spółkę Berm, Miasto Poznań otrzymało od dwóch podwykonawców. Pod koniec czerwca telefonicznie zasygnalizowali oni urzędnikom swoje wątpliwości i uwagi dotyczące płatności za wykonane usługi.

– „W związku z tym Miasto wysłało do spółki BERM pismo, prosząc o wyjaśnienia i niezwłoczne uregulowanie zobowiązań wobec podwykonawców. W poniedziałek, 8 lipca Miasto otrzymało odpowiedź od współwłaściciela spółki BERM, Janusza Jabłońskiego, w którym zobowiązuje się on, że „wszystkie zaległości będą uregulowane do końca tego tygodnia” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie poznan.pl

Wybór wykonawcy „Kejtrówki” został przeprowadzony w oparciu o procedurę wynikającą z ustawy o Prawie do Zamówień Publicznych.

– „W toku postępowania Miasto dokonało szczegółowej weryfikacji ofert oraz wykonawców, co potwierdzają protokoły komisji przetargowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma BERM złożyła, pod rygorem odpowiedzialności karnej, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia. Miasto nie miało podstaw prawnych do kwestionowania tego dokumentu” – czytamy dalej w komunikacie.

W tym roku – jak informują urzędnicy- na realizatora wydarzenia społeczno-edukacyjnego .,,Kejtrówka 2024″ wpłynęło pięć ofert. Jedyną firmą spełniającą warunki była spółka Berm. Pozostałe oferty zostały odrzucone przez urzędników z powodu niezgodności scenariusza imprezy z wymaganiami określonymi przez Miasto. 

czytaj także : Centrum sparaliżowane. Awaria tramwajowa na rondzie Kaponiera [ZDJĘCIA]

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl