Poznań uczcił święto pszczół. Tramwaj ozdobiono papierowymi kwiatami i pszczołami

W Poznaniu odbyło się święto pszczół. Miasto zadbało o uczczenie tego dnia i przygotowało specjalny wagon tramwajowy, w którym hostessy rozdawały liczne przedmioty związane z pożytecznymi owadami.

Światowy Dzień Pszczół w Poznaniu

W sobotę, 20 maja obchodzony był Światowy Dzień Pszczół. Z okazji tego wydarzenia w sobotę udekorowano jeden z tramwajów linii nr 5. Do upiększenia pojazdu użyto 500 papierowych kwiatów i pszczół. Unikatowy wagon jeździł po Poznaniu w godzinach 12-23. Dodatkowo w specjalnym tramwaju pasażerowie mogli otrzymać od hostess upominki w postaci miodowych lizaków, kolorowanek dla dzieci czy paczek nasion.

Podczas dnia pszczół w leśniczówce Antoninek odbyły się warsztaty edukacyjne. Podczas szkolenia można było poznać wiele ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów oraz zobaczyć pokazowy ul z pszczołami.

Miasto Poznań od lat prowadzi program “Poznań dla pszczół”, w ramach którego prowadzi liczne działania edukacyjne oraz buduje miejsca schronienia i rozmnażania dla owadów. W poprzednim roku na gratowisku stanęły 3 ule z pralek, o których pisaliśmy TUTAJ.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl