Poznań szuka inwestorów we Francji. Nieruchomości przy dworcu czy Rondzie Rataje

Reprezentanci Poznania na międzynarodowych targach we Francji szukają inwestorów, którzy postawią w mieście nowe budynki. Oferują działki między innymi przy Dworcu Głównym, lotnisku, ulicy Roosevelta czy Unii Lubelskiej.

2,5 TYSIĄCA WYSTAWCÓW

Przedstawiciele Poznania są na targach nieruchomości Le Marché International des Professionnels de L’immobilier (MIPIM) w Cannes. Reprezentaci miasta są w gronie łącznie 2,5 tysiąca wystawców. W ostatnich latach dzięki obecności na targach,jak mówią urzędnicy, Poznań sprzedał m.in. nieruchomość na Franowie firmie Panattoni. To największe obecnie przedsiębiorstwo z branży logistyczno-magazynowej.

TERENY NA SPRZEDAŻ

W tym roku miasto prezentuje łącznie 16 terenów, z czego 12 przeznaczonych jest pod budynki mieszkalne i usługowe. Chodzi o działki przy ulicy Roosevelta i Unii Lubelskiej o powierzchni ponad 2 hektarów, a także w pobliżu lotniska i Dworca Głównego. Budynki usługowe miałyby powstać na powierzchni łącznie ponad 1,4 hektara przy rondzie Rataje w pobliżu ulic Brneńskiej i Anny Jantar.

NIE TYLKO MIESZKANIA

Przedstawiciele miasta zwracają również uwagę na grunty w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej.
Największe działki miałyby zostać przeznaczone pod zabudowę przemysłowo-usługową. Mowa o ponad 9-hektarowej nieruchomości w rejonie ulic Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo. Częściowo jest ona przeznaczona pod parkingi niepubliczne. Co więcej, 9-hektarowa działka przy ulicy Chojnickiej jest propozycją na wynajem lub dzierżawę dla sektora turystyki, rekreacji i sportu.

Co ciekawe, miasto oferuje również 3 nieruchomości placu Wielkopolskim, Rynku Wildeckim i Śródce, gdzie znajdują się targowiska miejskie oraz boisko. W przyszłości mają tam powstać podziemne parkingi kubaturowe. Jednocześnie miejsca te mają zachować swoją aktualną funkcję.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl