Poznań pierwszym miastem testującym nowoczesny autobus Mercedesa

Mercedes-Benz eCitaro G fuel cell i Solaris Urbino 18 electric już jeżdżą po ulicach Poznania. Stolica wielkopolski jest pierwszym miastem, które testuje nowoczesny autobus Mercedesa.

Poznań jako pierwszy przetestuje elektryczno-wodorowy autobus Mercedesa. Testy potrwają do 8 maja. Sprawdzone zostanie jak pojazdy radzą sobie w poznańskich realiach. Pasażerowie będą mogli przetestować nowoczesne autobusy jadąc liniami 169, 185 i 190. Mercedes-Benz eCitaro G fuel cell jest w stanie przewieźć jednocześnie 115 osób, w tym 40 na miejscach siedzących.

– MPK Poznań, jako pierwsze przedsiębiorstwo w Polsce, ma możliwość przetestować naszą koncepcję autobusu zasilanego wodorem. eCitaro fuel cell łączy w sobie cechy sprawdzonego Citaro z najnowszymi technologiami elektromobilności. Mercedes-Benz połączył niezawodność, oszczędność, bezpieczeństwo i komfort jazdy popularnego autobusu niskopodłogowego z najnowszą generacją wysokowydajnych baterii i wysoce wydajnym ogniwem paliwowym. Efektem tego jest zasięg wynoszący nawet do 400 km bez doładowywania – mówi Alexander Skrzypczak z Daimler Buses Polska.

fot. MPK

Mercedes to nie jedyna nowinka na poznańskich ulicach. Do 5 maja mieszkańcy będą mogli zobaczyć i przejechać się autobusem Solaris Urbino 18 electric. Wystarczy pojechać linią 159 lub 169. To autobus elektryczny, z baterią nowej generacji, która ma pozwolić na osiąganie dużych zasięgów na jednym ładowaniu.

– Solaris Urbino 18 electric o modularnej konstrukcji układu napędowego i wyposażony w najnowszej generacji baterie o pojemności aż 800 kWh, to kolejny krok naszej firmy w obszarze rozwoju technologii autobusów elektrycznych. To pojazd bezemisyjny, niezwykle cichy, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno pasażerom, jak i kierowcom, oferując przy tym imponujący zasięg i możliwości eksploatacyjne – mówi Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach.

fot. MPK

Czytaj także: Tak mają wyglądać mecze Warty na Enea Stadionie | wpoznaniu.pl

źródło: MPK Poznań, Autobus Mercedes

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl