Poznań jak Finlandia. Ma saunamistrza Polski. Kto to taki? [GALERIA]

Prawidłowe korzystanie z sauny to prawdziwa ceremonia. Celebrują ją właśnie saunamistrzowie, a najlepszego z nich mamy w poznańskich Termach Maltańskich. Jacek Ciesielski wygrał właśnie XII Mistrzostwa Polski Saunamistrzów.

Nie trzeba wcale jechać do Finlandii, skąd wywodzi się saunowanie, by doświadczyć saunowania na najwyższym poziomie. W miniony weekend w Termach Rzymskich Pałacu Saturna w Czeladzi saunamistrzowie z całego kraju rywalizowali o miano najlepszych w Polsce.

– Jacek Ciesielski zdobył tytuł Mistrza Polski Saunamistrzów w kategorii Solo. To ogromne osiągnięcie jest tym bardziej znaczące, że Jacek w zeszłym roku zdobył tytuł wicemistrzowski. Powrót tytułu Mistrza Polski do Term Maltańskich po 5 latach jest wyjątkowym momentem, szczególnie że ostatnim triumfatorem w tej kategorii był Marcin Cieśliński, obecny szef strefy Świat Saun w Termach Maltańskich – informuje Krzysztof Stawowy z poznańskich Term Maltańskich.

Jednak nie tylko w kategorii Solo saunamistrzowie Term Maltańskich odnieśli sukces.

Fot. Termy Maltańskie

– Duet saunamistrzów w składzie Alyona Rumiantseva i Jacek Ciesielski zdobył tytuł Mistrza Polski Saunamistrzów w kategorii Team. Ich harmonijna współpraca, kreatywność i zaangażowanie zaowocowały najwyższym uznaniem wśród jury – dodaje Stawowy.

Mamy w Poznaniu saunamisitrza Polski

Zwycięstwo to dało awans poznańskim zawodnikom na Mistrzostwa Świata AufgussWM, które odbędą się w Thermen Bussloo w Holandii.

– Mistrzostwa Polski Saunamistrzów to nie tylko rywalizacja, ale i prawdziwe show. Zawodnicy są oceniani nie tylko za technikę rozprowadzania temperatury i zapachu, ale także za grę aktorską, oprawę świetlną i muzyczną, atmosferę w saunie oraz interpretację opowiadanej historii. To kompleksowe podejście sprawia, że każda sesja saunamistrzów jest wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem – wyjaśnia Stawowy.

Najciekawszą informacją jest jednak ta, że wybierając się do Term Maltańskich każdy z nas może doświadczyć mistrzowskiego kunsztu najlepszych w Polsce saunamistrzów.

– Zapraszają wszystkich do odwiedzenia Świata Saun i doświadczenia magii saunamistrzowskich ceremonii na własnej skórze. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każdy seans staje się niezapomnianym przeżyciem – zaprasza do Term Maltańskich Krzysztof Stawowy.

fot. Termy Maltańskie

Czytaj też: Poznański PKS będzie miał nowe autobusy. Ma być komfortowo i nowocześnie

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl