Jest legendą polskiego kabaretu. W niedzielę świętują jego urodziny

Bohdan Smoleń już za życia stał się legendą polskiego kabaretu. 9 czerwca, na skwerze imienia artysty, obchodzone będą Urodziny Smolenia. Start o godzinie 17:00.

9 czerwca na skwerze imienia Bohdana Smolenia w Poznaniu, przy ulicach Rybaki i Strzałowej, obchodzone będą Urodziny Smolenia. Artysta związany był m.in. z poznańskim kabaretem Tey. Chociaż urodził się w Bielsku, żył i zmarł w Poznaniu. W tym roku kabareciarz świętowałby 77 urodziny.

fot. Łukasz Gdak

Dwa lata temu oficjalnie otwarto skwer im. Bohdana Smolenia. Od tego momentu, co roku w czerwcu, obchodzone są Urodziny Smolenia. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Podczas imprezy otwarta zostanie wystawa „Smoleń wiecznie żywy”. Na urodzinach wystąpią Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo Kapelmistrz Krzysztof Zaremba i Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Piosenki Marka Grechuty wykona zespół Dzień Dobry.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W programie imprezy znalazły się warsztaty plastyczne „Kaligrafia” oraz nauka tańca dla dzieci prowadzona przez Centrum Tańca Power Dance. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w grze na ukulele z Ukupolalele. Będą również aktywności dla seniorów. Prawdziwych urodzin nie byłoby oczywiście bez tortu. W strefie gastronomicznej będzie okazja do spróbowanie grochówki i ciepłej, białej kiełbasy, którą przygotują uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

fot. Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu

Czytaj także: Poznań jak Finlandia. Ma saunamistrza Polski. Kto to taki? [GALERIA] | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl