Poznań bez Orszaku Trzech Króli. „Firma nie podjęła się działania”

Nie będzie miejskiego Orszaku Trzech Króli w Poznaniu. W ubiegłych latach wydarzenie gromadziło tysiące ludzi. W tym roku firma, która miała przejąć organizację wydarzenia, nie podjęła się tego wyzwania.

O sprawie donosi portal eska.pl. Według jego informacji poznańska kuria oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który objął w przeszłości patronat nad tego typu wydarzeniem, nie ma informacji na temat orszaku w tym roku. Urzędnicy miejscy także nic nie wiedzą o żadnym orszaku, gdyż Zarząd Dróg Miejskich nie dostał żadnej informacji o blokowaniu ulic Poznania.

„Eska” informuje, że Fundacja Sternik, organizator największego orszaku w Poznaniu, nie przewiduje organizacji wydarzenia.

Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Jak wynika z informacji Fundacji Orszak Trzech Króli, w Poznaniu odbędą się trzy parafialne orszaki: w centrum, na Ratajach, oraz na Winogradach (w parafii pw. św. Karola Boromeusza przy osiedlu pod Lipami). 

„Bardzo serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Spotykamy się o 14.30 przed szkołą nr 29 na os. Pod Lipami, skąd ruszymy do Auli św. Jana Pawła II. Tam dzieci naszej parafii wystawią Jasełka, a po nich przewidziane jest wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek” – napisano na stronie winogradzkiej parafii.

Zobacz też: XXVII Dzień Judaizmu. Odbędą się wydarzenia poświęcone religii i kulturze

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl