XXVII Dzień Judaizmu. Odbędą się wydarzenia poświęcone religii i kulturze

W dniach 11-18 stycznia obchodzony będzie XXVII Dzień Judaizmu. W tym roku mottem będzie hasło „Szalom/Pokój – dar Boga”. W tym czasie odbędą się nabożeństwa oraz liczne spotkania poświęcone religii i kulturze żydowskiej.

11 stycznia rozpoczną się obchody XXVII Dzień Judaizmu, który potrwa do 18 stycznia. W tym czasie przygotowano liczne atrakcje. Na uczestników czekają m.in. opowieści i rozmowa wokół książki Gustava Meyrinka, musical „Skrzypek na dachu” czy czytanie sceniczne w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Poznaniu.

XXVII Dzień Judaizmu w Poznaniu

Centralnym wydarzeniem będzie nabożeństwo biblijne „Szalom/Pokój – dar Boga”, które odbędzie się 17 stycznia w kościele św. Wojciecha w Poznaniu. Modlitwie przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, Ewangelię wygłosi ks. Marcin Kotas z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Zaś Menorę Dialogu zapali Alicja Kobus, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu.

Menora Dialogu to wielkoformatowa rzeźba autorstwa Macieja Zychowicza, która od 2006 r. jest znakiem pojednania między chrześcijanami i żydami na wielkopolskiej ziemi.

18 stycznia odbędzie się wręczenie nagrody „Menora Dialogu”. W tym roku uhonorowany zostanie kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, „za zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów”.

Szczegółowy program XXVII Dnia Judaizmu można znaleźć tutaj.

Zobacz też: Jakich imprez sportowych możemy spodziewać się w 2024 w Poznaniu?

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl