Oto najpiękniejszy balkon w Poznaniu

Jurorzy wybrali najpiękniejsze przydomowe strefy zieleni w Poznaniu. Spośród 82 obiektów, które dostały się do finału konkursu Zielony Poznań, wygrały najlepsze balkony, ogrody, zieleńce i działki.

ZIELONY POZNAŃ

Znamy już wyniki kolejnej, 29. odsłony programu Zielony Poznań. Co roku jury wybiera w nim najpiękniejsze ogrody, tarasy czy balkony w mieście. Celem konkursu jest nie tylko nagrodzenie najbardziej “zielonych” poznaniaków, ale także zachęcenie mieszkańców do tworzenia własnych, przydomowych stref zieleni.

O zieleni w mieście decyduje nie tylko liczba parków czy skwerów, ale również, a może przede wszystkim, ogrody przydomowe czy działkowe, kwieciste tarasy i balkony – czyli te miejsca, które z wielką troską i zaangażowaniem są tworzone i pielęgnowane przez samych mieszkańców” – powiedział Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta miasta Poznania.

BALKONY, TARASY I OGRODY

Udział w tej edycji brali właściciele przydomowych ogrodów, tarasów, balkonów, użytkownicy działek ROD i zarządcy nieruchomości w Poznaniu. Tytuł laureata, a jednocześnie najpiękniejszej przydomowej zielonej przestrzeni otrzymała w tym roku Pani Patrycja Solińska, mieszkanka Jeżyc. Jurorów urzekł balkon poznanianki.

W kategorii zieleńce nagrodę zgarnął Pan Kazimierz Nowak, mieszkaniec Rataj. Najlepszy według jurorów ogród przydomowy w Poznaniu stworzyli Państwo Bożena i Leszek Puzdrowscy, mieszkający na Wildzie. Najpiękniejszą działką została wybrana natomiast ta, którą zajmuje się Pan Tomasz Dylewski.

JAK BYŁO ROK TEMU?

W zeszłorocznej edycji jurorzy oceniali ponad 2,5 tys. zgłoszeń, a finalnie przyznano 14 tytułów laureata oraz 5 wyróżnień. Udział w rywalizacji wzięło 1501 działek na terenach ROD, 465 ogrodów przydomowych, 426 balkonów i tarasów, 207 zieleńców, 13 pasów zieleni i 1 zielony dach.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl