Powstaje najwyższy drapacz chmur w Poznaniu. 116-metrowy budynek

Wieżowiec będzie się mieścił w ścisłym centrum Poznania i będzie najwyższym budynkiem w Wielkopolsce. 25-kondygnacyjny biurowiec ma mieć 116 metrów wysokości. To finał 25-letniej inwestycji w biurowo-hotelowo-usługowy kompleks przy pl. Andersa w Poznaniu.

To będzie najwyższy biurowiec w Wielkopolsce

Silver Andersia zwiększyć ma o 5 proc. zasoby biurowe miasta, a także zapewnić ok. 40 tys. mkw. nowej przestrzeni do pracy. Jako najwyższy budynek w stolicy Wielkopolski ma szansę stać się nową wizytówką Poznania. To też największa realizowana obecnie inwestycja na rynku nieruchomości komercyjnych w Wielkopolsce. Będzie ostatnim etapem zabudowy pl. Andersa w Poznaniu. Inwestycję realizuje wspólnie miasto z Von Der Heyden Group. Wcześniej w ramach współpracy ukończono Poznańskie Centrum Finansowe (2001 r.), Andersia Tower (2007 r.) i Andersia Business Center (2012 r.). Andersia Tower jest dotychczasowym, najwyższym budynkiem biurowym w stolicy Wielkopolski. Ma 105,2 metrów wysokości.

Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 11 października 2022 roku. Budynek będzie miał 25 kondygnacji naziemnych i 3 kondygnacje parkingu podziemnego z 227 miejscami parkingowymi i stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Znaleźć się w nim mają: 14 szybkobieżnych wind, 2 niezależne źródła energii, możliwość połączenia pięter wewnętrzną klatką schodową, aplikacja ułatwiająca komunikację budynku z najemcami, nowoczesną strefę relaksu, wysokowydajne panele fotowoltaiczne, hulajnogi elektryczne do użytku najemców i paczkomat inPost.

– Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych naziemnych kondygnacji biurowca. Aktualnie trwają prace na poziomie V kondygnacji, a więc budujemy powierzchnie Silver Office. Do XI piętra będą to kondygnacje powtarzalne, zatem postęp budowy będzie bardzo wyraźny – informuje Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., inwestorem Andersia Retail Sp. z o.o. Koniec prac przewidziano na połowę 2025 roku.

Zobacz aktualne zdjęcia z budowy:

Czytaj też: Hitowe połączenie lotnicze z Poznania. Tylko dwa inne miasta oferują tam loty bezpośrednie

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl