Ważne

Hitowe połączenie lotnicze z Poznania. Tylko dwa inne miasta oferują tam loty bezpośrednie

Z lotniska Poznań-Ławica dolecimy bezpośrednio do Dubaju. Wcześniej do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich dolecieć było można wyłącznie z Warszawy i Krakowa. Od października, także z Poznania. Dostępne są już rezerwacje biletów.

Z Poznania do Dubaju

Na stronie linii FlyDubai można od piątku, 5 maja rezerwować bilety na bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju. Pierwszy samolot wystartuje w niedzielę, 29 października 2023 roku. Łącznie będą trzy połączenia tygodniowo: w środy, piątki i niedziele.

Obecnie, aby dolecieć bezpośrednio do Dubaju, trzeba było lecieć z Warszawy lub Krakowa. Wkrótce też z Poznania, chociaż nie będzie to pierwszy raz, gdy z Ławicy samoloty startowały bezpośrednio do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W grudniu ubiegłego roku linia Enter Air też uruchomiła takie połączenie.

– Ogłoszenie przez linie lotnicze FlyDubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska.  Po wielu latach starań, Poznań jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń FlyDubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes Portu Lotniczego Poznań – Ławica.

Rezerwacje już dostępne

Pierwszy lot odbędzie się w niedzielę, 29 października o godz. 12.25. Podróż potrwa 7 godzin i 10 minut. Samolot Boeing 737-8 MAX wyląduje w Dubaju o godz. 21.35. Koszt lotu w jedną stronę wynosi 1859,78 zł. Następne loty: 1, 8, 12, 15, 19, 22, 29 listopada są w tych samych godzinach i cenach. Od grudnia cena wzrasta. Kierunek w jedną stronę kosztuje 3274,78 zł. Loty rezerwować można do kwietnia 2024 roku. Mają być jednak całoroczne.

Od początku naszej działalności na rynku w 2018 roku wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa obserwujemy rosnący popyt na podróże między ZEA a Polską. Cieszymy się, że nasza siatka powiększyła się do trzech punktów wraz z uruchomieniem połączeń do Poznania, co zaoferuje naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla handlu i turystyki. flydubai angażuje się w zwiększanie łączności między różnymi kulturami i nie możemy się doczekać wzmocnienia więzi między tymi dwoma krajami – mówi Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny FlyDubai.

Czytaj też: Ławica podsumowuje 2022 rok. „Odbudowaliśmy ruch lotniczy”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl