Tegoroczny tydzień bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”

Dzień bibliotekarza i bibliotek przypada na 8 maja, rozpoczynając Tydzień Bibliotek. W filiach biblioteki Raczyńskich przewidziane są warsztaty, konkursy, atrakcje literackie oraz koncert.

Atrakcje podczas akcji

Biblioteka Raczyńskich zaprasza czytelników 17 i 20 maja na spacer z bibliotekarzem – przewodnikiem po ratajskich osiedlach. Będzie to też okazja do lepszego poznania historii placówki. Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 11.00, na które można się zapisywać pod adresem mailowym zapisy@bracz.edu.pl oraz pod nr tel. 61 885 89 55, który jest czynne w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku. Dla zainteresowanych fotografią 12 maja o godzinie 18:00, odbędzie się spotkanie z Michałem Bugalskim z cyklu Strony Fotografii. Z kolei dla dzieci zostały przewidziane takie atrakcje jak: literacka impreza z bohaterami książkowymi czy rozwiązywanie zagadek w bibliotecznym escape-roomie.

Koncert polskiej muzyki

Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje na fortepian solo, flet, skrzypce, harfę, trąbkę, wiolonczelę, kontrabas i klawesyn autorstwa K. Kurpińskiego, F. Chopina, T. Szeligowskiego, S.B. Poradowskiego, G. Bacewicz i W. Lutosławskiego. Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Za koncepcję, organizację i narrację odpowiada Jakub Dera. Koncerty odbędą się w gmachu głównym biblioteki 10 maja o godzinie 18:00

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl