Poważna usterka na ul. Hetmańskiej? Możliwe kolejne utrudnienia dla tramwajów 

Mieszkańcy zauważyli, że tramwaje, które jadą ulicą Hetmańską znacznie zwalniają przed mostem Przemysła. MPK przyznaje, że wprowadziło ograniczenie prędkości ze względu na usterkę.

Jak informuje rzeczniczka poznańskiego MPK pod torowiskiem wykryto potencjalnie niebezpieczną usterkę. Przewoźnik podjął decyzję o ograniczeniu prędkości tramwajów do czasu oceny przez techników i naprawy.  

Na torowisku znajdującym się na ulicy Hetmańskiej w rejonie mostu Przemysła I wprowadzono ograniczenie prędkości tramwajów do 10 kilometrów na godzinę. Ma to związek ze stwierdzeniem poluzowania płyty pod torowiskiem. – przyznaje rzeczniczka MPK Agnieszka Smogulecka. 

To czy trasa tramwaju zostanie zamknięta zależy od tego jak poważna jest awaria. W przypadku niewielkiego uszkodzenia możliwe jest, że pracownicy poradzą sobie z jej usunięciem w ciągu nocy w innym przypadku trzeba liczyć się z poważniejszymi utrudnieniami kursowania tramwajów w najbliższych dniach. 

Obecnie służby techniczne odsłaniają i oczyszczają miejsce przy torach, aby dokładnie sprawdzić stan infrastruktury i ustalić niezbędny do wykonania zakres prac. – dodaje przedstawicielka poznańskiego MPK. 

Obecnie torowiskiem, które znajduje się na ulicy Hetmańskiej poruszają się cztery linie tramwajowe, 1, 7, 8 oraz 11. Już w tym momencie korzystanie z komunikacji miejskiej w Poznaniu nie należy do najłatwiejszych a pasażerowie musza uzbroić się w cierpliwość. Z czterech mostów przez które przejeżdżają tramwaje w Poznaniu tylko na dwóch ruch odbywa się normalnie, w tym na moście Przemysła. Obecnie nieprzejezdne jest centrum miasta oraz trasa Pestki. 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl