Poważna choroba Mikaela Ishaka. Atakuje układ nerwowy i serce

Mikael Ishak może już nie zagrać w tym sezonie z uwagi na chorobę. Optymistyczne scenariusze mówią o tym, że przed ostatnią kolejką Ekstraklasy Szwed wróci do treningów.

Nieobecny

Ostatni raz Mikael Ishak wystąpił na boisku w barwach Lecha Poznań prawie miesiąc temu. Mowa o ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji z Fiorentiną, który Kolejorz rozegrał 20 kwietnia. W kolejnych czterech kolejkach Ekstraklasy niebiesko-biali musieli poradzić sobie bez swojego kapitana i najlepszego strzelca. Piłkarz na swoich mediach społecznościowych informował, że wykryto u niego infekcję bakteryjną.

– Przez ponad miesiąc czułem, że z moim ciałem jest coś nie tak. Po badaniach lekarskich zostałem poinformowany o infekcji bakteryjnej. Niestety nie jestem teraz w stanie grać ani trenować. Będę dalej przyjmować leki i jak tylko lekarz powie mi, że jestem zdrowy, będę gotowy do gry – napisał napastnik.

Borelioza

Nowe informacje w tej sprawie zdobył Adam Zakrzewski, dziennikarz Canal+ Sport. Okazuje się, że plotki się potwierdziły. Ishak zachorował na boreliozę. To choroba najczęściej roznoszona przez kleszcze. Atakuje stawy, układ nerwowy i serce. Szacuje się, że co roku w Polsce zakaża się nią dziesiątki tysięcy osób. Co ciekawe, kleszcze atakować mogą również zimą.

Najprawdopodobniej Szweda nie zobaczymy więc na boisku aż do końca sezonu. Bardziej optymistyczne informacje przedstawił jednak Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Jak napisał, „kapitan Lecha dobrze zareagował na leczenie infekcji bakteryjnej, czuje się lepiej i rokowania co do jego powrotu na boisko są pozytywne”.

Bez najlepszej strzelby

Możliwe więc, że jeszcze przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, w której Kolejorz podejmie Jagiellonię, Mikael Ishak wróci na treningi. Szanse na to, że zagra, są jednak niewielkie. W takim przypadku Lech Poznań powalczy o trzecie miejsce w ligowej tabeli bez swojego kapitana. Szwedzki napastnik rozegrał w tym sezonie 43 spotkania. Zdobył w nich 20 bramek i zanotował 9 asyst. Był jednym z reżyserów kapitalnej kampanii Lecha Poznań w tym sezonie Ligi Konferencji Europy.

Czytaj także: Piłkarze Lecha i Warty nominowani do nagrody Zawodnika Sezonu. Dziennikarze wybiorą, kto wygra

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl