Piłkarze Lecha i Warty nominowani do nagrody Zawodnika Sezonu. Dziennikarze wybiorą, kto wygra

Łącznie pięciu reprezentantów Lecha Poznań i dwóch reprezentantów Warty Poznań znalazło się wśród 25 nominowanych do indywidualnych wyróżnień na koniec sezonu Ekstraklasy. Dziennikarze wybiorą najlepszych już pod koniec maja.

Najlepsi z najlepszych

Wielkimi krokami zbliża się koniec piłkarskiego sezonu w Polsce, a wraz z nim czas na podsumowania. Jak co roku piłkarze oraz trenerzy powalczą o statuetki Zawodnika i Menadżera Sezonu Ekstraklasy. Dziennikarze największych sportowych mediów w Polsce, a także przedstawiciele lokalnych portali piłkarskich wybrali już 25 nominowanych do nagrody. Na liście znaleźli się przedstawiciele dziesięciu klubów ligi. Pięciu z nich to reprezentanci Lecha Poznań.

Nominowani

W konkurencji bramkarz sezonu nominację otrzymał Filip Bednarek. Lechita powalczy o nagrodę z Frantiskiem Plachem, Zlatanem Alomeroviciem, Vladanem Kovacevicem i Kacprem Tobiaszem.

O miano najlepszego obrońcy Joel Pereira zmierzy się z Franem Tudorem, Arielem Mosórem, Sratosem Swarnasem i Virgilem Ghitą.

Pomocnikiem sezonu może zostać wybrany Michał Skóraś. Ma jednak sporą konkurencję w postaci Josue, Kamila Grosickiego, Lukasa Podolskiego oraz Bartosza Nowaka.

Nominowany w kategorii napastnik sezonu mógł zostać nie kto inny niż Mikael Ishak. O miano najlepszego strzelca Szwed powalczy z Marciem Gualem, Jesusem Imazem, Adamem Zrelakiem z Warty Poznań oraz Bartłomiejem Pawłowskim.

Każdy z nominowanych w poszczególnych kategoriach piłkarz ma później szanse, by podnieść statuetkę Zawodnika Sezonu Ekstraklasy.

Czytaj również: Poważna choroba Mikaela Ishaka. Atakuje układ nerwowy i serce

Wielkie emocje na gali

Oprócz graczy dziennikarze wybiorą także najlepszych szkoleniowców. Wśród topowej piątki znaleźli się John van den Brom oraz jego konkurenci Marek Papszun, Kosta Runjaić, Aleksandar Vuković oraz Dawid Szulczek z Warty. Gala finałowa odbędzie się 29 maja o godzinie 20:30 na antenach CANAL+ Sport, CANAL+ Family i TVP oraz na YouTube. Wybrany zostanie wtedy Zawodnika Sezonu, Menadżer Sezonu i Młodzieżowiec Sezonu Ekstraklasy.

Źródło: Ekstraklasa

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl