Poszukiwani listami gończymi wpadli na lotnisku

Pracowity weekend mieli funkcjonariusze straży granicznej na lotnisku w Poznaniu. W ubiegły piątek i sobotę zatrzymali trzech Polaków, których poszukiwała policja. Dwóch z nich trafiło do aresztu, trzeci zapłacił zaległą grzywnę.

W piątek 12 maja straż graniczna zatrzymała 37-letniego Polaka wydalonego z Holandii. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za zakłócanie porządku i spokoju publicznego na terenie naszego kraju.

Za swoje wykroczenia 37-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności wynoszącą 16 dni, z możliwością zamiany na karę grzywny w wysokości 800 złotych. Poszukiwany nie skorzystał z opcji zapłaty, więc doprowadzono go do aresztu śledczego w Poznaniu – informuje ppor. SG Paweł Biskupik rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

czytaj także: Uczeń przyniósł granat do poznańskiej podstawówki. 250 osób ewakuowanych

Tego samego dnia kilka godzin później, strażnicy przeprowadzili kontrolę 51-letniego Polaka, który wybierał się do Wielkiej Brytanii. Okazało się, że ów mężczyzna poszukiwany jest listem gończym za popełnione oszustwa na terenie naszego kraju. Został zatrzymany i trafił do aresztu.

W sobotę 13 maja pogranicznicy podczas odprawy samolotu do Egiptu, zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę.

Tym razem był to 33-latek, który miał do odbycia 80 dni zastępczej kary pozbawienia wolności. Powodem takiego stanu rzeczy była nieuiszczona grzywna w wysokości 16 tysięcy złotych – dodaje Biskupik

Mężczyzna po zatrzymaniu przez strażników wpłacił zaległą karę na konto sądu. Został zwolniony a jego nazwisko usunięto z listy poszukiwanych.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl